Podręcznik dla szkół ogólnokształcących Oblicza Geografii 1 Marka Więckowskiego i Romana Malarza to pierwsza część z całej serii edukacyjnej. Książka mieści w sobie materiał, który został przewidziany na podstawowym poziomie programowym dla szkoły średniej. Informacje umieszczone w podręczniku to są podstawy geografii fizycznej, czyli nauki, która mówi o ukształtowaniu się powierzchni naszej ziemi i zachodzących w niej procesach. Uczniowi liceum niestraszne będą wszelkie mechanizmy dotyczące powstawania pasatów lub innych unikalnych form krasowych. Posiądzie on również wiedzę na temat wypiętrzania się gór lub powstawania monsunów oraz wiele innych ciekawych rzeczy zawartych w podręczniku Oblicza Geografii 1.  

Jakie potencjalne korzyści płyną z nauki podręcznika Oblicza Geografii 1?

Podręcznik dla licealisty Oblicza Geografii 1 ułatwia mu pracę dzięki zastosowaniu różnych form przekazu, to jest dawkowaniu wiedzy w małych, niewielkich porcjach przez ca uczeń nie jest obciążony zbyt dużą ilością wiedzy podczas jednej godziny zajęć. Również przystępny język napisany w podręczniku Oblicze Geografii 1 sprawia, że młody uczeń od razu nie zraża się do niego. Przy pomocy wyróżnieniu najważniejszych danych w treści podręcznika uczeń może przyspieszyć swoją naukę materiału. Ułatwi mu w ten sposób przygotowanie się do kolejnych zajęć lub do egzaminu oraz stanowi idealną formę powtórki. Dostosowanie odpowiedniej ilości treści do lekcji zapewnia wszystkim sprawną realizację materiału. 

Dodatkowe elementy zawarte w podręczniku 

Podręcznik zawiera wiele dodatkowych elementów umożliwiające uczniowi jeszcze sprawniejszą naukę. Takie elementy zawarte w podręczniku jak sekcja okiem geografa, czy liczne ciekawostki wzbudzają ogromne zainteresowanie młodego ucznia. Szybkie powtórki przed lekcją za pomocą elementu sprawdź to umieszczony w każdym rozdziale.