Podręcznik dla klasy Ogólnokształcącej Oblicza Geografii 1 jest pierwszą częścią z całej serii edukacyjnej. Ten podręcznik potrafi towarzyszyć uczniowi przez cały swój okres szkoły średniej. Jest to pozycja, która została opublikowana dzięki wydawnictwu Nowa Era od bardzo wielu lat zajmujący się w przygotowaniu materiałów wykorzystywany na potrzeby szkolnictwa polskiego. Książka Oblicza Geografii 1 zawiera cały niezbędny materiał potrzebny do przyswojenia uczniowi na podstawowym poziomie oraz bez podziału na profile. Dzięki tej książce student zdobędzie wiedzę, jak powstaje mechanizm pasatów oraz w jaki sposób powstają unikalne formy krasowe. Podręcznik do geografii umożliwia bardzo łagodne wprowadzenie ucznia we wszelkie zagadnienia geograficzne. Oblicza geografii 1 (www.taniaksiazka.pl) Romana Malarza i Marka Więckowskiego są jedynymi w swoim rodzajów specjalistami w tej dziedzinie nauki. 

Co uczeń zyskuje, zakupując Podręcznik Oblicza Geografii 1?

Dzięki wielu usprawnieniom podręcznik Oblicza Geografii 1 jest łatwy w przyswajaniu wiedzy przez uczniów. Różnorodność form przekazu wszelkich informacji sprawia, że ułatwia pracę każdemu studentowi. Dawkowanie niewielkimi porcjami wiedzy i napisane przystępnym językiem sprawia, że uczeń nie męczy się podczas zajęć, co ma ogromny wpływ na jego koncentrację i efektywność. Wyróżnienie treści, które zawarte są w książce, pozwala uczniowi, znacznie przyspieszyć jego naukę. Dzięki również takim elementom jak okiem geografa zawartym w książce potrafi wzbudzić zainteresowanie niejednego znudzonego lekcją ucznia.  

Jakie jeszcze korzyści płyną z podręcznika do geografii?

Wszelkie informacje umieszczone w podręczniku przedstawione są w bardzo zrozumiały dla studenta sposób. Pogrubienie najważniejszych treści w książce oraz dużo ciekawych kolorowych zdjęć i grafiki ułatwiają zrozumienie całego czytanego tekstu.