Oblicza Geografii 1 autorstwa Marka Więckowskiego oraz Romana Malarza to idealny podręcznik dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego, którzy mają przyjemność rozpocząć swoją drogę  w szkole średniej z geografią. W środku zamieszczony jest podstawowy materiał, czyli wszystkie obowiązkowe tematy dla uczniów bez podziału na profil. Książka zawiera cały niezbędny materiał wymagany na tym etapie programu wymaganego przez szkołę. Treści zamieszczone w podręczniku Oblicza geografii 1 (najczęściej wybierany) zawierają wszelkie potrzebne podstawy geografii fizycznej, czyli nauki, w jaki sposób kształtowała się ziemia, a także o procesach w niej zachodzących. Uczeń po przeczytaniu podręcznika dowie się o mechanizmach powstawania pasatów lub unikalnych form krasowych. Z podręcznika również dowie się, w jaki sposób dochodzi do wypiętrzenia gór oraz w jaki sposób powstawały monsuny. 

Informacje zamieszczone w podręczniku Oblicz Geografii 1

Wszystkie niezbędne informacje umieszczone w podręczniku szkolnym Oblicza Geografii 1, przedstawione są w jasny i zrozumiały sposób. Takie aspekty jak pogrubienie najważniejszych informacji, tematy opatrzone kolorowymi zdjęciami wraz z opisem ułatwiają zrozumienie i przyswojenie uczniowi wszystkich danych. Podręcznik zawiera również dodatkowe sekcje dla ucznia jak podsumowanie oraz zapamiętaj, gdzie zamieszczone są niezbędne informacje ujęte w skondensowanej formie. Można to z powodzeniem potraktować jako powtórkę przed zajęciami lub przed zbliżającym się egzaminem. 

Co uczeń otrzymuje po zakupie tych podręczników?

Podręcznik Oblicza Geografii 1 dzięki zastosowaniu różnych form przekazu jak dawkowanie wiedzy małymi porcjami oraz przystępnemu językowi uczeń szybko przyswaja materiał, a przede wszystkim go rozumie i nie musi go więcej powtarzać przed egzaminem. Oblicze Geografii 1 polecany jest przez wszystkich uczniów, jako jeden z najefektywniejszych podręczników do nauki.